Prečo je čím ďalej tým viac ľudí chorých?

V dnešnej dobe je zarážajúce to, že máme čím ďalej tým viac chorých ľudí. Doba, vývoj, technika ide dopredu. Lietame na Mars, staviame lietajúce autá a nevieme si poradiť so "smiešnou" alergiou, únavou či histamínovou intoleranciou? Ale vieme! Moderná medicína predpisuje lieky takmer na všetko, dokonca už aj len v rámci prevencie, pre istotu. Propagácia je nastavená tak, že treba mať v špajzi krabicu plnú liekov, lebo nikdy neviete čo vás postihne. Do podvedomia sa nám dostáva formou reklám, že keď ťa bolí hlava, daj si tabletku, keď ťa bolí brucho daj si tabletku... Nemusíš hľadať príčinu a meniť svoj životný štýl, načo? Máme na to predsa tabletku. Bohužiaľ systém v ktorom žijeme je nastavený tak, že chce udržať človeka v stave závislosti na liekoch. Nechce aby zomrel, chce aby žil čo najdlhšie a užíval čo najviac liekov. Dnešní dôchodcovia majú dávkovače, kde majú 5 tabletiek na ráno, obed a večer. Áno, dožijú sa 80 rokov, ale v akej kvalite? Umierajú v stave, v ktorom o sebe ani nevedia a posledných 5 rokov života svojim zlým zdravotným stavom zaťažovali rodinu, ktorá sa o nich musela starať. Smutné na tom je to, že už aj malé deti majú problémy. Alergie, astmy, kožné problémy, tráviace ťažkosti, intolerancie, depresie, cukrovka. Našli ste sa v tom aj Vy? Bolo Vám povedané, že už musíte do konca života brať lieky? Zdravotný stav v ktorom sa nachádzate dnes, nie je vecou náhody. Všetko má svoju príčinu a môžete s tým niečo robiť. Poďme sa pozrieť ako. 

Poďte riešiť príčiny, nie iba dôsledky

V prvom rade si musíme uvedomiť čo je to "choroba." Uvediem príklad s lietadlom. Predstavte si, že ste pilot a pilotujete lietadlo. Začne Vám blikať oranžová kontrola, že máte poruchu motora. Vy ju spokojne vypnete a letíte ďalej. Po čase začne blikať a pípať červená kontrolka, ktorá hovorí, že motor vybuchne. Vy aj tú vypnete a letíte ďalej. Motor vybuchne, lietadlo sa začne rútiť k zemi a vy sa vtedy spamätáte, že treba niečo robiť. Začnete rýchlo riešiť problém, no možno je už neskoro.

Takto to vyzerá aj s našim zdravím. Dostávame oranžové kontrolky ako napr. únava, bolesť hlavy, kožný fľak, tráviace problémy. Telo nám tým signalizuje, že niečo nie je v poriadku. Lenže čo urobí moderný človek? Vypne kontrolku a letí ďalej. Zoberie si kávu, liek, tabletku a pokračuje v živote bez zmeny ako doteraz. Dokonale umlčal svoje telo, ktoré sa mu snažilo niečo povedať. Potom však príde červená kontrolka. Na scénu nastúpia napríklad autoimunitné choroby, zápaly, bolesti kĺbov, premnožené baktérie, vírusy, polypy, cysty. Bohužiaľ, aj túto kontrolku človek vypne. Zoberie si silnejší liek, podstúpi operáciu či akýsi zákrok. Neskôr, keď sa to s ním začne rútiť dolu vodou, si možno na smrteľnej posteli uvedomí, že telo sa mu celý čas snažilo niečo povedať. Choroby, resp. príznaky sú len negatívna spätná väzba nášho tela. Zlá strava, slabý pitný režim, nedostatočný spánok či pohyb a spôsob nášho myslenia. To všetko sú koreňové príčiny zdravotného stavu v ktorom sa práve nachádzate. Vnímajme chorobu ako "poštára správ". Máme sa z toho niečo naučiť. Keď sa chcete natrvalo uzdraviť, potrebujete mať v prvom rade čistý organizmus a funkčnú životosprávu.

Kde začať?

Ak by som mal s Vami konzultáciu, pýtal by som sa Vás veľa otázok. Rozoberali by sme dopodrobna Váš zdravotný stav, vašu stravu, pitný režim, pohybové návyky, celkovo Váš životný štýl a aj to, aké emócie prevládajú vo Vašom živote. Keďže Vás momentálne nevidím a nerozprávam sa s vami, poviem to všeobecne. Medzi hlavnú príčinu chorôb fyzického tela patrí znečistenie organizmu. Inými slovami vyhodenie z rovnováhy. V dnešnej dobe dominuje masové požívanie škodlivých chemických látok do stravy ako napr. konzervanty, éčka, dochucovadlá, stabilizátory, emulgátory. Zvieratám vo veľkochove sa podáva chemicky nadizajnované krmivo. Tým pádom výrobky z nich majú pochybnú kvalitu. Pravidelne si znečisťujeme svoje telo škodlivými toxickými látkami ako aj ťažkými kovmi. Roztrhlo sa vrece s priemyselne spracovanými potravinami. Narúšajú náš črevný mikrobiom, poškodzuje sa črevná stena a vzniká syndróm prepúšťajúceho čreva. Do krvi sa tak nekontrolovateľne dostávajú látky, ktoré by mali skončiť v toaletnej mise. Zanášame si týmto naše telo a "choroba" je na svete. Nesprávnym životným štýlom a vplyvom rôznych škodlivých chemikálii sme vyhodili telo z rovnováhy.

Komplexná a systémová očista organizmu

Ak viete čo je to choroba a ako vzniká, viete sa jej aj zbaviť. Určite je Vám z tohto celého zrejmé, že je potrebné očistiť organizmus, vrátiť ho naspäť do rovnováhy. Odporúčam jednoznačne vykonať komplexnú a systémovú očistu organizmu pomocou špeciálnych bylinných zmesí. Je to 7 mesačný proces, kde konzumujete namiešané zmesi z rôznych druhov byliniek. Nerobíte si z nich čaj, ale celé to vypijete. Vďaka tomu to má pre nás najväčšiu efektivitu. Keďže bylinky prechádzajú celý tráviacim traktom ako strava. Z tenkého čreva sa vám budú vstrebávať živiny cez krv do bunky a bylinky ďalej pokračujú cez celý črevný trakt až po konečník. Keďže obsahujú vlákninu, tak po tejto ceste na seba naviažu všetko nepotrebné a stolicou to vylúčite von. Postupne si prechádzate orgán po orgáne. Bylinky dokážu Vaše telo spoľahlivo zbaviť toho, čo v ňom nemá byť. Komplexná očista organizmu je podľa mňa nevyhnutnou súčasťou cesty za zdravím. V prípade, že máte zdravotný problém, znamená to, že ste znečistený. Ak zdravotný problém nemáte, očistou doprajete svojim vnútorným orgánom "údržbu."

Samozrejme je dôležité sa pozrieť aj na životný štýl. Mojim klientom poskytujem zdarma vzdelávací systém s názvom "Akadémia zdravia." Obsahuje 10tky hodín videí, z ktorých sa môžete naučiť ako má vyzerať správny a funkčný životný štýl. O celom tomto procese uzdravovania hovorí Systém zdravia. V prípade, že Vás to zaujíma, kontaktujte ma. Odporúčam vám si pozrieť video, kde je systém zdravia predstavený bližšie aj spolu s bylinnými zmesami.

Pozrite si video, kde je zrozumiteľne vysvetlený Systém zdravia a produkty, ktoré odporúčam.

Rozhovory s uzdravenými klientmi

Systémom zdravia si už prešli 100vky ľudí. Jeho účinnosť zabezpečuje sila prírody. Nie je to žiadny novodobý hit. Je to návrat k prírode a k tomu čo je pre nás prirodzené. S klientmi, ktorí súhlasili som natočil rozhovor o ich ceste za uzdravením. Môžete si vypočuť pre inšpiráciu a dodanie nádeje. Rozhovory nájdete v mojej FB skupine "Systém zdravia: ucelený a komplexný pohľad na uzdravenie."

Vypočujte si inšpiratívny rozhovor s Katkou o tom, ako sa zbavila psoriázy, po pôrodných ťažkostí a iného...

Vypočujte si inšpiratívny rozhovor s Miškou, ktorá sa zbavila crohnovej choroby, tráviacich ťažkostí a iného...

Vypočujte si inšpiratívny rozhovor so Snežkou, ktorá sa zbavila histamínovej intolerancie, akné a iného...